A-TB350-T524
Manufacturer
ASSMANN WSW Components
VIGOR # :
Description
TERM BLK 24P SIDE ENT 3.5MM PCB
Catalog
Terminal Blocks - Wire to Board
DataSheet
A-TB350-T524 PDF
Type Description
Series:A-TB350
Package:Bulk
Part Status:Active
Number of Levels:1
Positions Per Level:24
Pitch:0.138" (3.50mm)
Mating Orientation:Horizontal with Board
Current:10 A
Voltage:250 V