
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | A-TB750 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Number of Levels: | 1 |
| Positions Per Level: | 10 |
| Pitch: | 0.295" (7.50mm) |
| Mating Orientation: | Vertical with Board |
| Current: | 20 A |
| Voltage: | 300 V |
| Wire Gauge: | 12-22 AWG |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Wire Termination: | Screw - Pressure Clip |
| Features: | Interlocking (Side) |
| Color: | Green |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 600 |
Current price of A-TB750-TR10V is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TERM BLK 23P SIDE ENTRY 5MM PCB
TERM BLK 7P SIDE ENTRY 15MM PCB
TERM BLK 16POS TOP ENTRY 5MM PCB
CONN
RECP ASSY
TERM BLK 10POS TOP ENT 7.5MM PCB
FLOOR GUARD MULT WIRES IVRY 50'