
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | YL |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Number of Levels: | 2 |
| Positions Per Level: | 11 |
| Pitch: | 0.200" (5.08mm) |
| Mating Orientation: | Horizontal with Board |
| Current: | 20 A |
| Voltage: | 300 V |
| Wire Gauge: | 12-22 AWG |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Wire Termination: | Screw - Rising Cage Clamp |
| Features: | Interlocking (Side) |
| Color: | Green |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2000 |
Current price of YL2241500000G is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
PCB TERM BLOCK 500MMPS 19P HORIZ
TERM BLK 11P SIDE ENT 5.08MM PCB
PCB TERMINAL
PTC RESET FUSE 30V 510MA RADIAL
XTAL OSC VCXO 155.5200MHZ LVPECL
CAP FILM 0.12UF 10% 630VDC RAD
TERM BLK 11P SIDE ENT 5.08MM PCB