
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | COMBICON SPTA |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Number of Levels: | 1 |
| Positions Per Level: | 4 |
| Pitch: | 0.150" (3.81mm) |
| Mating Orientation: | 45° (135°) Angle with Board |
| Current: | 13.5 A |
| Voltage: | 160 V |
| Wire Gauge: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Wire Termination: | Screwless - Leg Spring, Push-In Spring |
| Features: | Interlocking (Side), Lever Actuated |
| Color: | Black |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of 1071180 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TERM BLOCK 9POS 55DEG 5MM PCB
TERM BLK 7P TOP ENTRY 3.5MM PCB
TERM BLK 9P SIDE ENT 5.08MM PCB
MEMS OSC VCXO 49.1520MHZ LVCMOS
XTAL OSC VCXO 98.3040MHZ LVPECL
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER
PCB TERMINAL BLOCK, NOMINAL CURR