
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | A-TB508 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Number of Levels: | 1 |
| Positions Per Level: | 15 |
| Pitch: | 0.200" (5.08mm) |
| Mating Orientation: | Vertical with Board |
| Current: | 20 A |
| Voltage: | 300 V |
| Wire Gauge: | 12-30 AWG |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Wire Termination: | Screw - Rising Cage Clamp |
| Features: | Interlocking (Side) |
| Color: | Green |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 500 |
Current price of A-TB508-VJ15V is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TERM BLK 9P SIDE ENT 5.08MM PCB
TERM BLK 22POS SIDE ENT 10MM PCB
TERM BLK 11POS TOP ENT 3.5MM PCB
DC DC CONVERTER 10V 25W
TERM BLK 15P TOP ENT 5.08MM PCB