
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | YR |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Number of Levels: | 1 |
| Positions Per Level: | 6 |
| Pitch: | 0.200" (5.08mm) |
| Mating Orientation: | Horizontal with Board |
| Current: | 10 A |
| Voltage: | 300 V |
| Wire Gauge: | 12-24 AWG |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Wire Termination: | Screw - Rising Cage Clamp |
| Features: | High Wire Entry Level, Interlocking (Side) |
| Color: | Green |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2035 |
Current price of YR0621500000G is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TERM BLK 24P SIDE ENTRY 5MM PCB
TERM BLK 9POS 45DEG 10.16MM PCB
TERM BLK 22POS 45DEG 5.08MM PCB
XTAL OSC VCXO 148.3500MHZ LVDS
XTAL OSC VCXO 155.5200MHZ HCSL
ERC-55-600 2.67M 1% T-2 EB E3
TERM BLK 6P SIDE ENT 5.08MM PCB