
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Box |
| Part Status: | Active |
| Number of Levels: | 1 |
| Positions Per Level: | 8 |
| Pitch: | 0.200" (5.08mm) |
| Mating Orientation: | Horizontal with Board |
| Current: | 20 A |
| Voltage: | 300 V |
| Wire Gauge: | 12-22 AWG |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Wire Termination: | Screw - Leaf Spring, Wire Guard |
| Features: | Interlocking (Side) |
| Color: | Gray |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of 10127.4 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TERM BLK 5P SIDE ENT 5.08MM PCB
TERM BLK 14P SIDE ENTRY 5MM PCB
TERM BLOCK 8POS 45DEG 5.08MM PCB
TVS DIODE 5V 9.2V DO214AA
XTAL OSC VCXO 75.0000MHZ LVDS
XTAL OSC VCXO 10.0000MHZ CMOS
PCB TERMINAL