
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | COMBICON FFKDSA |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Number of Levels: | 1 |
| Positions Per Level: | 8 |
| Pitch: | 0.150" (3.81mm) |
| Mating Orientation: | Horizontal with Board |
| Current: | 6 A |
| Voltage: | 300 V |
| Wire Gauge: | 16-26 AWG |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Wire Termination: | Screwless - Spring Cage, Tension Clamp |
| Features: | Interlocking (Side), Lever Actuated |
| Color: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 50 |
Current price of 1992159 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TERM BLK 17P SIDE ENTRY 5MM PCB
TERM BLOCK 5POS 66DEG 5MM PCB
TERM BLK 10P TOP ENT 5.08MM PCB
CAP ALUM 1500UF 20% 16V T/H
MEMS OSC XO 38.0000MHZ LVCMOS LV
CONN HEADER VERT 12POS 2.54MM
TERM BLK 8P SIDE ENT 3.81MM PCB