
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | A-TB116 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Number of Levels: | 1 |
| Positions Per Level: | 14 |
| Pitch: | 0.400" (10.16mm) |
| Mating Orientation: | Horizontal with Board |
| Current: | 57 A |
| Voltage: | 300 V |
| Wire Gauge: | 8-22 AWG |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Wire Termination: | Screw - Rising Cage Clamp |
| Features: | Interlocking (Side) |
| Color: | Gray |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 500 |
Current price of A-TB116-VP14 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DOUBLE-LEVEL PCB TERMINAL
TERM BLOCK 6POS 45DEG 5MM PCB
DOUBLE-LEVEL PCB TERMINAL
DC DC CONVERTER 6.5V 400W
SWITCH ROTARY 10POS 1A 115V
TERM BLK 14P SIDE ENTRY 10.16MM
CONN TERMINATOR JACK SMA 50 OHM