
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Box |
| Part Status: | Active |
| Number of Levels: | 2 |
| Positions Per Level: | 8 |
| Pitch: | 0.197" (5.00mm) |
| Mating Orientation: | Horizontal with Board |
| Current: | 20 A |
| Voltage: | 300 V |
| Wire Gauge: | 12-30 AWG |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Wire Termination: | Screw |
| Features: | Interlocking (Side) |
| Color: | Gray |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of 10495.4 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
PCB TERMINAL
TERM BLK 14P TOP ENT 5.08MM PCB
TERM BLK 13P SIDE ENTRY 5MM PCB
RES 2.2K OHM 15W 5% AXIAL
CONN HEADER SMD R/A 28POS 2.54MM
MOSFET N-CH 200V 9A TO263
DOUBLE-LEVEL PCB TERMINAL