
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Box |
| Part Status: | Active |
| Number of Levels: | 1 |
| Positions Per Level: | 20 |
| Pitch: | 0.200" (5.08mm) |
| Mating Orientation: | Horizontal with Board |
| Current: | 15 A |
| Voltage: | 300 V |
| Wire Gauge: | 12-22 AWG |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Wire Termination: | Screw |
| Features: | Interlocking (Side) |
| Color: | Green |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of 12628.1 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TERM BLOCK 7POS 34DEG 5MM PCB
TERM BLK 24P SIDE ENT 3.81MM PCB
TERM BLK 6P SIDE ENT 12.7MM PCB
TVS DIODE
ENCODER OPT 32PPR IP65 5" CABLE
IC SWITCH SPDT SC70-6
PCB TERMINAL