
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | A-TB350 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Number of Levels: | 1 |
| Positions Per Level: | 8 |
| Pitch: | 0.138" (3.50mm) |
| Mating Orientation: | Vertical with Board |
| Current: | 10 A |
| Voltage: | 125 V |
| Wire Gauge: | 16-26 AWG |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Wire Termination: | Screw - Leaf Spring, Wire Guard |
| Features: | Interlocking (Side) |
| Color: | Black |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 800 |
Current price of A-TB350-TF08 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TERM BLK 8POS SIDE ENT 3.5MM PCB
TERM BLOCK PCB FNT 4P 58MM 15A G
TERM BLK 11POS 45DEG 3.81MM PCB
XTAL OSC XO 2.8000MHZ CMOS SMD
XTAL OSC XO 12.2890MHZ CMOS SMD
TERM BLK 8P TOP ENTRY 3.5MM PCB
DUAL POWER SUPPLY RACK MNT 100W