LCMB185-10-X
Description
CONN TERM RECT RING 185MM #M10
DataSheet
LCMB185-10-X PDF
Terminal Type:Ring, Tubular
Stud/Tab Size:M10 Stud
Terminal Style:Single Stud Hole
Tab Thickness:0.179" (4.55mm)
Length - Overall:3.961" (100.61mm)
Width - Outer Edges:1.319" (33.50mm)
Mounting Type:Free Hanging (In-Line)
Termination:Crimp, Barrel
Wire Gauge:185mm²