LCMAX150-12-X
Description
CONN TERM RECT RING 150MM #M12
DataSheet
LCMAX150-12-X PDF
Terminal Type:Ring, Tubular
Stud/Tab Size:M12 Stud
Terminal Style:Single Stud Hole
Tab Thickness:0.179" (4.55mm)
Length - Overall:2.854" (72.49mm)
Width - Outer Edges:1.319" (33.50mm)
Mounting Type:Free Hanging (In-Line)
Termination:Crimp, Barrel
Wire Gauge:150mm²