9C30000008
Manufacturer
TXC Corporation
VIGOR # :
Description
CRYSTAL 30.0000MHZ 20PF SMD
Catalog
Crystals
DataSheet
9C30000008 PDF
Type Description
Series:9C
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Type:MHz Crystal
Frequency:30 MHz
Frequency Stability:±20ppm
Frequency Tolerance:±20ppm
Load Capacitance:20pF
ESR (Equivalent Series Resistance):30 Ohms
Operating Mode:-
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:HC-49/US
Size / Dimension:0.449" L x 0.189" W (11.40mm x 4.80mm)
Height - Seated (Max):0.161" (4.10mm)