C1E-27.000-10-1010-R3
Description
CRYSTAL 27.0000MHZ 10PF SMD
DataSheet
C1E-27.000-10-1010-R3 PDF
Type:MHz Crystal
Frequency:27 MHz
Frequency Stability:±10ppm
Frequency Tolerance:±10ppm
Load Capacitance:10pF
ESR (Equivalent Series Resistance):100 Ohms
Operating Mode:Fundamental
Operating Temperature:-10°C ~ 70°C
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):0.020" (0.50mm)