
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | S2 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Base Resonator: | Crystal |
| Type: | XO (Standard) |
| Frequency: | 40 MHz |
| Function: | Enable/Disable |
| Output: | HCMOS |
| Voltage - Supply: | 2.5V |
| Frequency Stability: | ±25ppm |
| Absolute Pull Range (APR): | - |
| Operating Temperature: | -20°C ~ 70°C |
| Spread Spectrum Bandwidth: | - |
| Current - Supply (Max): | 20mA |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 4-SMD, No Lead |
| Size / Dimension: | 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.037" (0.95mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of S225025T-40.000-R is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
XTAL OSC VCXO 30.7200MHZ HCSL
XTAL OSC VCXO 35.437431MHZ LVDS
MEMS OSC XO 29.4912MHZ CMOS SMD
XTAL OSC XO 40.0000MHZ HCMOS SMD
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V
CONN HEADER VERT 3POS 2.54MM
CAP CER 91PF 100V BP 1206