SXT32410FE17-27.120MT
Description
CRYSTAL 27.1200MHZ 10PF SMD
DataSheet
SXT32410FE17-27.120MT PDF
Type:MHz Crystal
Frequency:27.12 MHz
Frequency Stability:±15ppm
Frequency Tolerance:±10ppm
Load Capacitance:10pF
ESR (Equivalent Series Resistance):50 Ohms
Operating Mode:Fundamental
Operating Temperature:-10°C ~ 70°C
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)