C1E-44.000-12-1520-R3
Description
CRYSTAL 44.0000MHZ 12PF SMD
DataSheet
C1E-44.000-12-1520-R3 PDF
Type:MHz Crystal
Frequency:44 MHz
Frequency Stability:±20ppm
Frequency Tolerance:±15ppm
Load Capacitance:12pF
ESR (Equivalent Series Resistance):60 Ohms
Operating Mode:Fundamental
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):0.020" (0.50mm)