8Q-27.120MAAJ-T
Manufacturer
TXC Corporation
VIGOR # :
Description
CRYSTAL 27.12MHZ 18PF SMD
Catalog
Crystals
DataSheet
8Q-27.120MAAJ-T PDF
Type Description
Series:8Q
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Type:MHz Crystal
Frequency:27.12 MHz
Frequency Stability:±30ppm
Frequency Tolerance:±30ppm
Load Capacitance:18pF
ESR (Equivalent Series Resistance):100 Ohms
Operating Mode:Fundamental
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Height - Seated (Max):0.016" (0.40mm)