
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | MA-505 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | MHz Crystal |
| Frequency: | 38 MHz |
| Frequency Stability: | ±30ppm |
| Frequency Tolerance: | ±50ppm |
| Load Capacitance: | 18pF |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 80 Ohms |
| Operating Mode: | 3rd Overtone |
| Operating Temperature: | -20°C ~ 70°C |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 4-SOJ, 3.30mm pitch |
| Size / Dimension: | 0.500" L x 0.200" W (12.70mm x 5.08mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.181" (4.60mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1000 |
Current price of MA-505 38.0000M-C0:ROHS is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CRYSTAL 12.0000MHZ 20PF SMD
CRYSTAL 16.0000MHZ 6PF SMD
CRYSTAL 24.5760MHZ 17PF SMD
NMP CONFIGURABLE POWER SUPPLY 12
CRYSTAL 38.0000MHZ 18PF SMD
XTAL OSC VCXO 15.3600MHZ LVDS
CONN RCPT 80POS 0.079 GOLD SMD