
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | C2E |
| Package: | Strip |
| Part Status: | Active |
| Type: | MHz Crystal |
| Frequency: | 16 MHz |
| Frequency Stability: | ±30ppm |
| Frequency Tolerance: | ±30ppm |
| Load Capacitance: | 6pF |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 90 Ohms |
| Operating Mode: | Fundamental |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 4-SMD, No Lead |
| Size / Dimension: | 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.026" (0.65mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of C2E-16.000-6-3030-X-CT is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CRYSTAL 24.5760MHZ 17PF SMD
CRYSTAL 24.0000MHZ 8PF SMD
CRYSTAL 24.0000MHZ 17PF SMD
RES ARRAY 16 RES 100K OHM 18DRT
CRYSTAL 16.0000MHZ 6PF SMD
VS CONFIGURABLE POWER SUPPLY
DESOLDER BRAID ROSIN 0.05" 500'