C2E-19.200-12-1530-X-R3
Manufacturer
Aker Technology USA
VIGOR # :
Description
CRYSTAL 19.2000MHZ 12PF SMD
Catalog
Crystals
DataSheet
C2E-19.200-12-1530-X-R3 PDF
Type Description
Series:C2E
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Type:MHz Crystal
Frequency:19.2 MHz
Frequency Stability:±30ppm
Frequency Tolerance:±15ppm
Load Capacitance:12pF
ESR (Equivalent Series Resistance):100 Ohms
Operating Mode:Fundamental
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):0.026" (0.65mm)