
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | C5S |
| Package: | Strip |
| Part Status: | Active |
| Type: | MHz Crystal |
| Frequency: | 29.4912 MHz |
| Frequency Stability: | ±30ppm |
| Frequency Tolerance: | ±30ppm |
| Load Capacitance: | 12pF |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 25 Ohms |
| Operating Mode: | Fundamental |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 4-SMD, No Lead |
| Size / Dimension: | 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.039" (1.00mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of C5S-29.4912-12-3030-X-CT is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CRYSTAL 40.0000MHZ 8PF SMD
CRYSTAL 24.5760MHZ 8PF SMD
CRYSTAL 38.4000MHZ 7PF SMD
CRYSTAL 29.4912MHZ 12PF SMD
XTAL OSC XO 65.0159MHZ CMOS SMD
XTAL OSC VCXO 445.5000MHZ LVPECL
FIXED IND 12UH 2.5A 44 MOHM SMD