SIT1602BC-23-18E-74.175824E
Description
MEMS OSC XO 74.175824MHZ H/LV-CM
DataSheet
SIT1602BC-23-18E-74.175824E PDF
Type:XO (Standard)
Frequency:74.17583 MHz
Function:Enable/Disable
Output:HCMOS, LVCMOS
Voltage - Supply:1.8V
Frequency Stability:±50ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):4.1mA
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)