MXO45HST-2C-14M745600
Description
XTAL OSC XO 14.7456MHZ HCMOS TTL
DataSheet
MXO45HST-2C-14M745600 PDF
Type Description
Series:MXO45HXT
Type:XO (Standard)
Frequency:14.7456 MHz
Function:Enable/Disable
Output:HCMOS, TTL
Voltage - Supply:5V
Frequency Stability:±100ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):26mA
Ratings:-
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:8-DIP, 4 Leads (Half Size, Metal Can)
Size / Dimension:0.520" L x 0.520" W (13.20mm x 13.20mm)
Height - Seated (Max):0.240" (6.10mm)