ASTMLPD-24.000MHZ-LJ-E-T
Manufacturer
Abracon
VIGOR # :
Description
MEMS OSC XO 24.0000MHZ LVCMOS
Catalog
Oscillators
DataSheet
ASTMLPD-24.000MHZ-LJ-E-T PDF
Type Description
Series:ASTMLP
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Base Resonator:MEMS
Type:XO (Standard)
Frequency:24 MHz
Function:Enable/Disable
Output:LVCMOS
Voltage - Supply:2.25V ~ 3.63V
Frequency Stability:±20ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):7.5mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)