SIT8209AC-G2-33E-98.304000X
Description
MEMS OSC XO 98.3040MHZ LVCMOS LV
DataSheet
SIT8209AC-G2-33E-98.304000X PDF
Type:XO (Standard)
Frequency:98.304 MHz
Function:Enable/Disable
Output:LVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±25ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):36mA
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.106" L x 0.094" W (2.70mm x 2.40mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)