MXO45-2C-1M843200
Manufacturer
CTS Corporation
VIGOR # :
Description
XTAL OSC XO 1.8432MHZ HCMOS TTL
Catalog
Oscillators
DataSheet
MXO45-2C-1M843200 PDF
Type Description
Series:MXO45
Package:Bulk
Part Status:Active
Base Resonator:Crystal
Type:XO (Standard)
Frequency:1.8432 MHz
Function:-
Output:HCMOS, TTL
Voltage - Supply:5V
Frequency Stability:±100ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):26mA
Ratings:-
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:14-DIP, 4 Leads (Full Size, Metal Can)
Size / Dimension:0.819" L x 0.520" W (20.80mm x 13.20mm)
Height - Seated (Max):0.240" (6.10mm)