SIT3807ACTC3-33EG-8.192000Y
Description
MEMS OSC VCXO 8.1920MHZ LVCMOS
DataSheet
SIT3807ACTC3-33EG-8.192000Y PDF
Type Description
Series:SiT3807
Package:Strip
Part Status:Active
Base Resonator:MEMS
Type:VCXO
Frequency:8.192 MHz
Function:Enable/Disable
Output:LVCMOS
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±50ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):33mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:6-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SiT3373AC-4B3-33NU222.750000T
SiT3373AC-4B3-33NU222.750000T
XTAL OSC VCXO 222.7500MHZ HCSL
SiT3372AC-4B2-33NZ70.656000X
SiT3372AC-4B2-33NZ70.656000X
XTAL OSC VCXO 70.6560MHZ HCSL
SiT9365AI-1E2-28N155.520000X
SiT9365AI-1E2-28N155.520000X
XTAL OSC XO 155.5200MHZ LVPECL
SIT3807ACTC3-33EG-8.192000Y
SIT3807ACTC3-33EG-8.192000Y
MEMS OSC VCXO 8.1920MHZ LVCMOS