
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SiT5356, Elite Platform™ |
| Package: | Strip |
| Part Status: | Active |
| Base Resonator: | MEMS |
| Type: | TCXO |
| Frequency: | 19.44 MHz |
| Function: | - |
| Output: | Clipped Sine Wave |
| Voltage - Supply: | 3V |
| Frequency Stability: | ±250ppb |
| Absolute Pull Range (APR): | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 105°C |
| Spread Spectrum Bandwidth: | - |
| Current - Supply (Max): | - |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 10-SMD, No Lead |
| Size / Dimension: | 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.031" (0.80mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of SiT5356AECFN-30N0-19.440000Y is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
MEMS OSC XO 48.0000MHZ LVCMOS LV
XTAL OSC TCXO 122.8800MHZ LVCMOS
XTAL OSC VCXO 100.0000MHZ HCSL
XTAL OSC VCXO 148.425787MHZ HCSL
XTAL OSC VCXO 491.5200MHZ LVPECL
XTAL OSC VCXO 61.4400MHZ LVPECL
XTAL OSC TCXO 19.4400MHZ