SIT5001AI-8E-33N0-70.656000T
DataSheet
SIT5001AI-8E-33N0-70.656000T PDF
Type Description
Series:SiT5001
Type:TCXO
Frequency:70.656 MHz
Function:-
Output:LVCMOS
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±5ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):33mA
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):0.039" (1.00mm)
Quantity Unit Price Ext. Price
SiT3373AC-1B3-25NY445.500000Y
SiT3373AC-1B3-25NY445.500000Y
XTAL OSC VCXO 445.5000MHZ LVPECL