SIT2018BE-S3-28N-27.000000E
Description
XTAL OSC XO 27.0000MHZ LVCMOS
DataSheet
SIT2018BE-S3-28N-27.000000E PDF
Type Description
Series:SiT2018B
Type:XO (Standard)
Frequency:27 MHz
Function:-
Output:LVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply:2.8V
Frequency Stability:±50ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):-
Ratings:-
Mounting Type:-
Package / Case:-
Size / Dimension:0.114" L x 0.063" W (2.90mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):0.057" (1.45mm)