
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | ClearClock™ AX7 |
| Package: | Strip |
| Part Status: | Discontinued at Digi-Key |
| Base Resonator: | Crystal |
| Type: | XO (Standard) |
| Frequency: | 61.44 MHz |
| Function: | Enable/Disable |
| Output: | LVDS |
| Voltage - Supply: | 2.5V |
| Frequency Stability: | ±25ppm |
| Absolute Pull Range (APR): | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Spread Spectrum Bandwidth: | - |
| Current - Supply (Max): | 70mA |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 8-SMD, No Lead |
| Size / Dimension: | 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.075" (1.90mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of AX7DBF4-61.4400C is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
MEMS OSC XO 24.5760MHZ LVCMOS
OSC XO 1.05GHZ 1.8V CML
XTAL OSC VCTCXO 120.0000MHZ LVCM
CAP CER 10UF 25V X7R 1210
XTAL OSC XO 61.4400MHZ LVDS SMD
IC RTC CLK/CALENDAR I2C 16-SOIC
HDM SMPO070F134O LM (CONT)