
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | XPRESSO™ FXO-HC73 |
| Package: | Strip |
| Part Status: | Active |
| Base Resonator: | Crystal |
| Type: | XO (Standard) |
| Frequency: | 172.75386 MHz |
| Function: | Enable/Disable |
| Output: | HCMOS |
| Voltage - Supply: | 3.3V |
| Frequency Stability: | ±25ppm |
| Absolute Pull Range (APR): | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Spread Spectrum Bandwidth: | - |
| Current - Supply (Max): | 55mA |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 6-SMD, No Lead |
| Size / Dimension: | 0.295" L x 0.205" W (7.50mm x 5.20mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.055" (1.40mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of XLH736172.753867I is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
XTAL OSC XO 8.0000MHZ HCMOS SMD
MEMS OSC XO 1.8432MHZ CMOS SMD
XTAL OSC XO 12.5000MHZ CMOS SMD
DIODE ZENER 6.2V 500MW DO35
CONN RCPT 4POS 0.1 TIN PCB
RES 39M OHM 5% 1/4W 1206
XTAL OSC XO 172.753867MHZ HCMOS