DSC1001DE2-148.3516
Description
MEMS OSC XO 148.3516MHZ CMOS SMD
DataSheet
DSC1001DE2-148.3516 PDF
Type Description
Series:DSC1001
Package:Tube
Type:XO (Standard)
Frequency:148.3516 MHz
Function:Standby (Power Down)
Output:CMOS
Voltage - Supply:1.8 ~ 3.3V
Frequency Stability:±25ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):8.7mA
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):0.035" (0.90mm)