590CB000218DG
Description
XTAL OSC XO 218.0000KHZ CMOS SMD
DataSheet
590CB000218DG PDF
Type Description
Series:Si590
Package:Strip
Type:XO (Standard)
Frequency:218 kHz
Function:Enable/Disable
Output:CMOS
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±25ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):90mA
Package / Case:6-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):0.071" (1.80mm)