
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | XPRESSO™ FVXO-HC73 |
| Package: | Strip |
| Part Status: | Active |
| Base Resonator: | Crystal |
| Type: | VCXO |
| Frequency: | 68.736 MHz |
| Function: | Enable/Disable |
| Output: | HCMOS |
| Voltage - Supply: | 3.3V |
| Frequency Stability: | - |
| Absolute Pull Range (APR): | ±50ppm |
| Operating Temperature: | -20°C ~ 70°C |
| Spread Spectrum Bandwidth: | - |
| Current - Supply (Max): | 47mA |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 6-SMD, No Lead |
| Size / Dimension: | 0.295" L x 0.205" W (7.50mm x 5.20mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.055" (1.40mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 500 |
Current price of XLH73V068.736000X is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
XTAL OSC VCXO 106.2500MHZ HCMOS
XTAL OSC XO 166.5856MHZ HCMOS
XTAL OSC XO 16.3840MHZ CMOS SMD
XTAL OSC VCXO 68.7360MHZ HCMOS
TERM BLK 7POS TOP ENT 7.62MM PCB
MEMS OSC AUTO LOWPWR -40C-85C