
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | XL |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Base Resonator: | Crystal |
| Type: | XO (Standard) |
| Frequency: | 166.5856 MHz |
| Function: | Enable/Disable |
| Output: | HCMOS |
| Voltage - Supply: | 3.3V |
| Frequency Stability: | ±50ppm |
| Absolute Pull Range (APR): | - |
| Operating Temperature: | -20°C ~ 70°C |
| Spread Spectrum Bandwidth: | - |
| Current - Supply (Max): | 55mA |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 4-SMD, No Lead |
| Size / Dimension: | 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.039" (1.00mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of XLH335166.585600X is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
XTAL OSC XO 16.3840MHZ CMOS SMD
XTAL OSC XO 491.5200MHZ CML SMD
XTAL OSC XO 125.0MHZ 1.8V SMD
XTAL OSC VCXO 160.0000MHZ HCSL
MEMS OSC XO 27.0000MHZ H/LV-CMOS
CAP FILM 0.15UF 5% 400VDC RADIAL
XTAL OSC XO 166.5856MHZ HCMOS