DSC1101BL5-018.4320
Description
MEMS OSC LOW JITTER 18.432MHZ LV
DataSheet
DSC1101BL5-018.4320 PDF
Type Description
Series:DSC1101
Package:Tube
Type:XO (Standard)
Frequency:18.432 MHz
Function:Standby (Power Down)
Output:CMOS
Voltage - Supply:2.25V ~ 3.6V
Frequency Stability:±10ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):35mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:6-VDFN
Size / Dimension:0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.035" (0.90mm)