
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Si590 |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Base Resonator: | Crystal |
| Type: | XO (Standard) |
| Programmable Type: | Programmed by Digi-Key (Enter your frequency in Web Order Notes) |
| Available Frequency Range: | 10 MHz ~ 124.999 MHz |
| Function: | Enable/Disable |
| Output: | CML |
| Voltage - Supply: | 1.8V |
| Frequency Stability: | ±25ppm |
| Frequency Stability (Total): | ±50ppm |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Spread Spectrum Bandwidth: | - |
| Current - Supply (Max): | 110mA |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 6-SMD, No Lead |
| Size / Dimension: | 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.071" (1.80mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 10 | ||
| 50 | ||
| 100 | ||
| 500 | ||
| 1000 | ||
| 2500 |
Current price of 590KB-ADG is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
XTAL OSC PROG XO CMOS CTR SPRD
XTAL OSC PROG XO CMOS CTR SPRD
XTAL OSC PROG XO CMOS DS 3.3V
CAP CER 220PF 500V X7R 1825
XTAL OSC PROG XO CML 1.8V 25PPM
CBL 28AWG SHLD 3CON BLACK 153M
INA208 80V, LOW-/HIGH-SIDE, HIGH