CSTLS16M0X55-A0
Manufacturer
TOKO / Murata
VIGOR # :
Description
CERAMIC RES 16.0000MHZ 30PF T/H
Catalog
Resonators
DataSheet
CSTLS16M0X55-A0 PDF
Type Description
Series:CERALOCK® CSTLS
Package:Cut Tape (CT)Tape & Box (TB)
Part Status:Active
Type:Ceramic
Frequency:16 MHz
Frequency Stability:±0.2%
Frequency Tolerance:±0.5%
Features:Built in Capacitor
Capacitance:30 pF
Impedance:50 Ohms
Operating Temperature:-20°C ~ 80°C
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:Radial - 3 Lead, 2.50mm Pitch
Size / Dimension:0.217" L x 0.118" W (5.50mm x 3.00mm)
Height:0.256" (6.50mm)