
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Box |
| Part Status: | Active |
| Main Purpose: | DC/DC, Step Up or Down |
| Outputs and Type: | 3, Non-Isolated |
| Power - Output: | - |
| Voltage - Output: | 0.8V ~ 5.2V |
| Current - Output: | 80mA, 75mA, 50mA |
| Voltage - Input: | 2.7V ~ 5.5V |
| Regulator Topology: | Buck-Boost |
| Frequency - Switching: | - |
| Board Type: | Fully Populated |
| Supplied Contents: | Board(s) |
| Utilized IC / Part: | MAX17271 |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of MAX17271EVKIT# is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
EVAL BOARD FOR VIPER28LD 60KHZ
EVAL BOARD FOR LMZ30606
BOARD EVAL FOR LTC3833EFE
XTAL OSC VCXO 135.0000MHZ LVDS
EVAL BOARD FOR MAX17271
HIGH CURRENT SHUNT 300AMPS
CONN RCPT FMALE 4P SILV SLDR CUP