
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Obsolete |
| Main Purpose: | DC/DC, Step Up |
| Outputs and Type: | 1, Non-Isolated |
| Power - Output: | - |
| Voltage - Output: | 3.3V or 5V |
| Current - Output: | - |
| Voltage - Input: | 0.8V ~ 3.6V |
| Regulator Topology: | Boost |
| Frequency - Switching: | 1MHz |
| Board Type: | Fully Populated |
| Supplied Contents: | Board(s) |
| Utilized IC / Part: | L6920 |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of EVAL6920DB1 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
BOARD EVALUATION LM2700MT-ADJ
EVAL BOARD NCV890104MWG
EVALUATION BOARD FOR LM5020
XTAL OSC PROG XO CMOS DWN SPRD
MOSFET N-CH 600V 7A POWERFLAT HV
EVAL BOARD FOR L6920DB
MIXER,MICROWAVE