
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Obsolete |
| Main Purpose: | DC/DC, Step Down |
| Outputs and Type: | 1, Isolated |
| Power - Output: | - |
| Voltage - Output: | 3.3V |
| Current - Output: | 4.5A |
| Voltage - Input: | 30V ~ 75V |
| Regulator Topology: | Flyback |
| Frequency - Switching: | - |
| Board Type: | Fully Populated |
| Supplied Contents: | Board(s) |
| Utilized IC / Part: | LM5020 |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of LM5020EVAL is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
BOARD DEMO FOR A8672
BOARD EVALUATION ADP2108 2.5V
EVAL BOARD 48V OUT 300W SMD
XTAL OSC PROG XO CMOS DWN SPRD
HEATSINK 57.9X60.96X17.78MM T412
IC REG CONV TFT LCD 5OUT 56DSBGA
EVALUATION BOARD FOR LM5020