EVBMCA1101-50-3
Description
EVAL BOARD FOR MCA1101-50-3
DataSheet
EVBMCA1101-50-3 PDF
Sensor Type:Current Sensor
Sensing Range:±50A
Interface:Analog
Sensitivity:-
Voltage - Supply:3.15V ~ 3.45V