TS25P01G C2G
Description
BRIDGE RECT 1PHASE 50V 25A TS-6P
DataSheet
TS25P01G C2G PDF
Package:Tube
Part Status:Active
Diode Type:Single Phase
Technology:Standard
Voltage - Peak Reverse (Max):50 V
Current - Average Rectified (Io):25 A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:1.1 V @ 25 A
Current - Reverse Leakage @ Vr:10 µA @ 50 V
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C (TJ)