TS10K80-A D3G
Manufacturer
TSC (Taiwan Semiconductor)
VIGOR # :
Description
BRIDGE RECT 1PHASE 800V 10A D3
Catalog
Diodes - Bridge Rectifiers
DataSheet
TS10K80-A D3G PDF
Type Description
Series:-
Package:Tube
Part Status:Active
Diode Type:Single Phase
Technology:Standard
Voltage - Peak Reverse (Max):800 V
Current - Average Rectified (Io):10 A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:1 V @ 5 A
Current - Reverse Leakage @ Vr:10 µA @ 800 V
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C (TJ)