VBO21-12NO7
Description
BRIDGE RECT 1P 1.2KV 21A ECOPAC1
DataSheet
VBO21-12NO7 PDF
Technology:Standard
Voltage - Peak Reverse (Max):1.2 kV
Current - Average Rectified (Io):21 A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:1.2 V @ 10 A
Current - Reverse Leakage @ Vr:10 µA @ 1200 V
Operating Temperature:-40°C ~ 150°C (TJ)