FTB2F-15FTR
Description
BRIDGE RECT 1PHASE 200V 1.5A ABF
DataSheet
FTB2F-15FTR PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)
Technology:Standard
Voltage - Peak Reverse (Max):200 V
Current - Average Rectified (Io):1.5 A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:1.3 V @ 1.5 A
Current - Reverse Leakage @ Vr:5 µA @ 200 V
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C (TJ)